neděle 12. února 2017


Naši studenti a angličtinářské soutěže

V prvním pololetí tohoto školního roku se naši studenti zúčastnili několika soutěží v anglickém jazyce a nevedli si vůbec špatně!

První soutěž byla mezinárodní s názvem Best in English“, která je pořádána neziskovou organizací Institut rozvoje kompetencí a společností Czech-us a koná se pod záštitou MŠMT. Celkem se do soutěže zapojilo 15 107 studentů28 zemí. Z České republiky se soutěže zúčastnilo celkem 7 103 studentů.

V této velké konkurenci se někteří naši žáci umístili velmi dobře, přičemž nejlepší z nich byl zařazen mezi 3 % nejlepších studentů z České republiky. Další 3 studenti pak byli zařazeni mezi 30 % nejlepších v rámci všech zúčastněných zemí!! Většina ostatních studentů naší školy pak byla v první polovině výsledkové listiny (mezi nimi i jeden z žáků prvního ročníku!).

Druhou soutěží pak byla soutěž „English Guru“, do které se zapojili žáci třetího a čtvrtého ročníku. Soutěžili poté jako třída a z jejich jednotlivých výsledků bylo zprůměrováno skóre celé třídy.

V této soutěži se třída 4.A umístila na 56. místě z celkem 293 tříd z celé České republiky a mezi středními odbornými školami tak obsadila krásné 4.místo s průměrem přes 85 %. Mezi středními odbornými školami z celého Jihomoravského kraje se pak třída umístila na 1.místě!

Třída 3.AB pak celkově obsadila 91. místo a mezi jihomoravskými středními odbornými školami byla celkově na 4.místě.

Vzhledem k tomu, že za sebou naši žáci nechali i množství gymnázií, myslím, že mohou být se svým výsledkem spokojeni!

Jeden z našich studentů se zúčastnil také mezinárodní komiksové soutěže Fumetto- International Comix-Festival Lucerne a na konci prosince jsme jeho komiks na téma „ Worlds“ odeslali do Švýcarska.  Teď už nám nezbývá nic jiného než mu držet palce! :-)

             

Žádné komentáře:

Okomentovat